Jak czyścić plisy?

By 22 grudnia 2017 Czyszczenie, Plisy, Porady

Wszystkie tkaniny w naszej kolekcji posiadają powłokę antystatyczną przeciw osiadaniu kurzu. Systematyczne odkurzanie zapewnia utrzymanie znakomitego efektu.
Podczas mycia okien osłoń lub zdemontuj plisę. Zabrudzenia powstałe w wyniku działania silnych detergentów lub środków zawierających alkohol będą trwałe i niemożliwe do usunięcia.

Przed przystąpieniem do ewentualnego prania upewnij się czy tkanina zastosowana w Twoich plisach jest do tego przeznaczona. Występują tkaniny które można czyścić wyłącznie suchą ścierką. W przypadku wątpliwości skontaktuj się z nami. Tkaniny z kolekcji Honeycomb należy czyścić wyłącznie za pomocą wilgotnej ścierki. Próba prania może uszkodzić tkaninę.
Nie można prać tkanin w plisach ze sterowaniem elektrycznym. Silnik, okablowanie i pozostałe elementy nie są odporne na działanie wody.

Przygotowanie

1. Złóż plisę w pakiet

 

2. Zdemontuj plisę

3.  Przygotuj roztwór czystej, ciepłej wody o temperaturze 30 °C z delikatnym środkiem czyszczącym.

Jak czyścić plisy

PRANIE

4. Zamocz plisę w kąpieli i pozostaw ok. 15 minut

Jak czyścić plisy

 

5. Rozwiń plisę, aby roztwór dotarł we wszystkie zagięcia tkaniny. Nie używaj szczotek lub ostrych gąbek. Przed wyjęciem złóż plisę w pakiet.

Jak czyścić plisy

 

6.  Następnie spłucz czystą wodą.

Jak czyścić plisy

SUSZENIE

7. Złóż ponownie plisę i usuń nadmiar wody.

Jak czyścić plisy

8. Zamontuj mokrą plisę na okno.

Jak czyścić plisę

9.  Pozostaw zamkniętą do wyschnięcia na 12 godzin.

5 komentarzy

  • Krzysiek pisze:

    Super! Przetestuję po nowym roku

  • BohaterJacek pisze:

    Świetny sposób, a myślałem, że będę musiał oddać plisę do czyszczenia specjaliście. Od razu jak przeczytałem Twój artykuł spróbowałem go u Nas w domu. Plisy są śnieżnobiałe i nic się z nimi nie stało. Zamówiliśmy plisy w Katowicach w sklepie producenta więc miałem pewność co do jakości. Wiedziałem, że nic się z nimi nie stanie nawet przy mocniejszym detergencie. Demontaż plis także nie był trudny tak samo i zamontowanie ich z powrotem. Jestem bohaterem w swoim domu ! 😀

  • Alba pisze:

    Od dawna miałam w planach pranie plis, ale sie bałam, że sie zniszczą. W końcu po przeczytaniu tego artykułu, uparłam zgodnie z Twoimi instrukcjami. Spoob jest genialny, plisy jak nowe, nie zniekształciły sie, wyglądają doskonale. Dziękuję!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.